На Одещині поліція викрила схему заволодіння приморськими ділянками землями

18 Листопада 2017, 17:42

В Одеській області поліція викрила схему заволодіння ділянками землями у селищі Затока. Про це повідомляється на сайті поліції.

При цьому, за даними правоохоронців, серед учасників злочинного угрупування – депутати та начальник одного з підрозділів Приморського відділу одеської поліції.

"Встановлено, що протягом 2017 року на території смт. Затока у приватну власність було передано 14 земельних паїв. Їх оформили на підставних осіб, наближених до депутатів та посадовців Затоківськоїселищної ради", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обласні чиновники налагодили злочинні схеми з привласнення чужих земельних наділів за попередньою змовою.

"Зловмисники вимагали гроші за продані ділянки. Від однієї з своїх жертв спільники вимагали продати ділянку і віддати їм її ринкову вартість – 72 тисячі доларів США", – наголосили у поліції.

Також начальник одного з підрозділів Затоківської селищної ради вимагав від місцевої мешканки 129 тисяч доларів за позитивне вирішення питання щодо виділення у власність та надання в оренду земельних наділів.

"Зазначеного службовця працівники ДВБ, ДЗЕ НПУ та ГПУ затримали в момент одержання неправомірної вигоди. Слідчими прокуратури йому буде оголошено підозру за ч.4 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінальної кодексу України", – йдеться у повідомленні.

У рамках спецоперації правоохоронці затримали чотирьох інших учасників злочинної змови: посадовця поліції, депутата Затоківської та Шабівської селищиних рад та начальника одного з відділів Одеської обласної ради. Їм інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч.4 ст.189  ККУ — вимагання.