На оборону і безпеку в бюджеті-2017 мають піти 5% ВВП – президент

13 Вересня 2016, 20:01

У проекті бюджету на 2017 рік 5% ВВП мають бути зафіксовані на видатки оборони і безпеки. Про це заявив президент Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, передає його прес-служба.

Президент пообіцяв проконтролювати, щоб 3% з цих 5% були спрямовані виключно на оборону. Також він наголосив, що загальна цифра фінансування складає 129 млрд грн.

Порошенко наголосив, що процес будівництва нової армії, нових Збройних сил залишається пріоритетом.

За його словами, також у пріоритеті – наведення порядку всередині країни, тому мають бути профінансовані Міністерство внутрішніх справ разом з Національною поліцією, Національна гвардія.

«Ми маємо виправити перекоси щодо фінансування Державної прикордонної служби. Ми маємо збільшити фінансування Служби безпеки України, яка має відповідати на ризики зростання терористичних загроз», – сказав він.

Президент наголосив також на пріоритетності збільшення фінансування Міністерства закондонних справ.

«Оскільки питання звільнення окупованої частини на сході нашої держави і Криму має відбуватись політико дипломатичних шляхом я пропоную, що б це було враховано при збільшені фінансування Міністерства закордонних справ. Бо наші дипломати – це така сама зброя, як і штурмові, десантні, танкові, артилеристські, ракетні і інші бригади Збройних Сил», – сказав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв, що Кабінет міністрів на поточному тижні внесе до Верховної Ради проект державного бюджету на 2017 рік.

Президент Петро Порошенко заявив, що у 2017 році соціальні стандарти життя українців мають бути підвищені, та наголосив на пріоритетності підвищення зарплат лікарів і вчителів.