У повідомленні сказано, що з 26 січня запилювання відбувалося внаслідок погіршення погодних умов, зниження температури повітря та сильних поривів вітру.
У цей же день було організовано обстеження територій, прилеглих до шламосховища, а також проведено позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Жовтневій райдержадміністрації.
Було встановлено, що запилювання спостерігається при поривах вітру зі швидкістю більше 10 м в секунду в напрямках Дніпро-Бузького лиману, зони відпочинку «Російська коса», автошляхів на села Прибузьке і Лимани. При цьому поширення шламу на прилеглі вулиці села Лимани не виявлено.
Відповідно до плану ліквідації аварійної ситуації ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» ужив заходи з цілодобового поливу доріг і поверхні шламосховищ. Для проведення робіт було залучено 8 одиниць спеціальної техніки, у тому числі, пожежний автомобіль Миколаївського воєнізованого гірничо-рятувального загону, 16 водяних гармат.
В даний час запилювання на шламосховищах відсутнє, в залученні додаткових сил і засобів необхідності немає, повідомляє МНС.
Нагадаємо, наприкінці лютого – початку березня 2011 року на шламосховищах МГЗ спостерігалося сильне запилювання шламу.
Миколаївська міжрайонна природоохоронна прокуратура порушила кримінальну справу проти посадових осіб МГЗ, яка досі розслідується. Справу порушено за ч. 1 ст. 239 (забруднення земель) і частиною 1 статті 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу.
У березні минулого року Держекоінспекція оштрафувала МГЗ на 17 тис. грн – за забруднення грунту пилом з шламосховища.
У 2011 році МГЗ прийняв програму заходів щодо запобігання запилення шламу. Вона розрахована на 32,5 млн грн.