Дослідження зразків хворого на пневмонію в Миколаївській області в незалежній лабораторії, відібрані, щоб переконатися в правильності алгоритму дій місцевих медиків, збіглися з висновками миколаївських фахівців. Про це під час брифінгу в четвер, 9 квітня, сказав головний санлікар Віктор Ляшко, який приїхав з інспекцією до Миколаєва, передає «Укрінформ».
«Напередодні мого візиту до Миколаєва ми провели своєрідну спецоперацію. Відібрали зразки хворої на пневмонію людини і відправили їх на дослідження за межі області. Висновки збіглися з тими, які зробили місцеві фахівці – тести негативні. Ми подивилися, як засідає оперативний штаб та ознайомилися з роботою вірусологічної лабораторії, яка сьогодні має змогу робити до 500 ПЛР на добу. Наразі побачене мене задовольнило», – сказав Ляшко.
Він також повідомив, що відвідає лікарні, які визначені опорними для прийому хворих. Перш за все – це обласний центр інфекційних хвороб.
Висновки щодо готовності області до боротьби з вірусом будуть зроблені пізніше.
Зазначимо: станом на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19. Миколаївщина є єдиною областю, де нема жодного випадку. Міністерство охорони здоров’я вирішило відправити на Миколаївщину спеціальну комісію, яка перевірить цей «феномен».
Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.
Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.
Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.