На мітингу в Москві затримали близько 30 опозиціонерів, у Санкт-Петербурзі – 10

Акценти
31 Грудня 2011, 17:54

"За останніми даними, близько 30 осіб були доставлені в автобуси московської поліції за різні порушення", – повідомило джерело в правоохоронних органах.

Серед затриманих, за даними російських ЗМІ, диригент Тихоокеанського симфонічного оркестру, член "Солідарності" Михайло Аркадьєв, що відмовився вступати в Народний фронт Владіміра Путіна, а також лідер "Іншої Росії" Едуард Лімонов.

За даними джерела, декого із затриманих вже відпустили.

Він також повідомив, що всім затриманим будуть пред'явлені звинувачення за ст.20.2 КоАП РФ (організація або спроба проведення несанкціонованої акції).

За словами співрозмовника, усіх, хто був затриманий на Тріумфальній площі, відпустять з ОВС до настання Нового Року.

Офіційної інформації правоохоронних органів з цього приводу поки немає.

Тим часом повідомляється, що акція опозиції перемістилася з Тріумфальної площі на вулицю Гашека, куди поліція видавила її учасників і більшу частину журналістів.

Співробітники поліції, вишикувавшись ланцюгом, витіснили людей, що знаходилися на Тріумфальній площі, через коридор з металевих огорож з Тріумфальної площі на 1-у Брестську вулицю. Пройшовши по ній до вулиці Гашека, люди спробували повернутися назад на Тріумфальну площу, однак з боку 1-й Тверської-Ямської вулиці їх зустріло нове оточення.

Ставши на розі вулиці Гашека та 1-ї Тверської-Ямської, кілька десятків людей почали скандувати: «Свободу Таїсії Осиповій і Сєргею Удальцову", а також "Це наше місто!".

На Тріумфальній почали концентруватися додаткові поліцейські патрулі, які поки не чинять жодних дій щодо людей, які також викрикують гасла з вимогами свободи зібрань.

Зазначимо, що аналогічні акції на підтримку 31-ї статті Конституції РФ про свободу зібрань пройшли також у Санкт-Петербурзі (затримано близько 10 осіб), Нижньому Новгороді, Чебоксарах.

89