На Майдані Незалежності відбувається жалобне Віче

Акценти
30 Березня 2014, 13:29

Хвилина мовчання за Небесною сотнею відбулася після того, як зі сцени прозвучав гімн України.

В той же час по всьому центру Києва, зокрема на вулиці Інститутській, яку пропонується перейменувати у вулицю Небесної сотні, відбувається покладання квітів. 

На Майдані зібралося кілька тисяч людей, кількість учасників віче продовжує зростає.

Також участь у покладанні квітів взяли голова Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко та міський голова Львова Андрій Садовий.

Також передбачена участь Бондаренка та делегації зі Львова на чолі з Садовим у віче на Майдані Незалежності на запрошення голови КМДА.

Між тим, Бондаренко в інтерв`ю журналістам повідомив, що наразі обговорюється питання про перейменування частини вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної сотні. За його словами, вулицею Героїв Небесної сотні пропонується назвати ту ділянку Інститутської, яка наближена до Хрещатика, і де передбачається встановити меморіал пам`яті загиблих під час революційних подій у столиці.

Бондаренко зазначив, що вулиця Інститутська носить назву у зв`язку з тим, що тут колись розташовувався Інститут благородних дівиць, тобто назва має історичне коріння, яке, можливо, варто зберегти. Голова КМДА зазначив, що обов`язково треба розглянути питання про перейменування низки вулиць Києва, які названі на честь вождя комунізму Леніна, чи мають інші назви, пов`язані з радянським режимом. 

Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів прийняв рішення про одноразову виплату сім'ям загиблих на Майдані допомоги в розмірі 100 мінімальних прожиткових мінімумів (близько 100 тис. грн).

90