На Львівщині викрили банду лікарів-хабарників, що торгували довідками про інвалідність

14 Лютого 2011, 18:41

Організував та очолив ОЗГ голова цього структурного підрозділу лікарні. Також до її складу увійшли двоє лікарів-експертів, старша медична сестра та ще один лікар.

Правоохоронці встановили, що протягом 2008-2011 років зловмисники, зловживаючи службовим становищем, систематично вимагали та отримували хабарі від хворих на легеневі захворювання за видачу висновків про визнання групи інвалідності.

Згадані медпрацівники діяли згідно єдиного плану та мали чіткі обов’язки. Так, лікарі-експерти спільно з головою приймали комісійні рішення про визначення групи інвалідності хворим. Старша медсестра та ще один медпрацівник – вимагали та отримували за це хабарі у пацієнтів. Розподілом «заробленого» в кінці дня займався сам лідер ОЗГ.

Затримали вимагачів «на гарячому» під час отримання чергового хабара. При проведенні обшуку у них було вилучено 20 тисяч гривень готівкою та медичні документи.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів правоохоронцями задокументовано понад 50 фактів вимагання та отримання хабарів фігурантами  на загальну суму більше 100 тисяч гривень.

Відносно хабарників прокуратура Львівської області порушила кримінальну справу за ознаками  злочину, передбаченого ч.2 ст.368 (одержання хабара у великому розмірі) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статі передбачає до 10 років позбавлення волі.

Наразі проводяться оперативні заходи щодо встановлення інших фактів злочинної діяльності ОЗГ.