На Луганщині відкрили телевежу для мовлення на окуповані території

22 Серпня 2017, 16:09

У Бахмутівці Луганської області 22 серпня відкрили нову радіотелевізійну передавальну станцію, яка забезпечить трансляцію українських теле- і радіоканалів на тимчасово окуповану територію Луганської області. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

На відкритті був присутній президент Петро Порошенко. Станція 134 м заввишки, радіус дії – 50 км. Вона забезпечить трансляцію українських 11 теле- і 4 радіоканалів на окуповану територію.

"Відкриття телевежі в селі Бахмутівка – це крок до відновлення єдності Луганщини та всієї України … Жителі з контрольованої території і з окупованих міст і районів Луганщини повертаються в єдиний інформаційний простір нашої Батьківщини", – сказав Порошенко під час урочистого відкриття станції.

Нагадаємо, за словами заступника Міністра інформаційної політики України Дмитра Золотухіна, міністерство розробило законопроект щодо внесення змін в державний бюджет на 2017 рік, який має сприяти відновленню мовлення на Донбасі. Законопроект передбачає субвенції у розмірі 23,6 млн гривень на будівництво нової антенно-щоглової споруди в Покровську та 5,8 млн грн цифрові передавачі в Донецькій області. Крім того, було погоджено будівництво нової щогли в Покровську висотою 200 метрів замість існуючої, висота якої складає 69 метрів. У прес-службі зазначили, що аудиторія, яка зможе отримувати сигнал українського телебачення, збільшиться орієнтовно до 850 тис. глядачів, аудиторія українського радіо – до 580 тис. слухачів. Телевежу планують побудувати до початку 2018 року.