На Луганщині СБУ затримала 12 інформаторів терористів, яких координували російські куратори

18 Березня 2016, 23:57

Служби безпеки України викрито на Луганщині розгалужену агентурну мережу т.зв. "МГБ ЛНР", створену за участю російських спецслужб. Про це повідомила прес-служба СБУ.

“У Старобільську, Біловодську та Марківці співробітники спецслужби затримали дванадцять інформаторів, що надавали бойовикам дані про дислокацію і переміщення підрозділів сил антитерористичної операції. Керували діяльністю мережі два представники терористичних угруповань "МГБ ЛНР" та батальйону "Леший", яких координували представники спецслужб РФ”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, інформація також використовувалася бойовиками для підготовки низки диверсійно-терористичних актів на військових та інфраструктурних об’єктах Луганщини. Зокрема, за даними СБУ, диверсанти намагалися підірвати Старобільську військову комендатуру у січні цього року.

“Одним з ключових завдань російських кураторів було вербування агентів в українських військових підрозділах. Співробітники спецслужби задокументували спробу вербовки офіцера Збройних сил України”, – повідомили в СБУ.

За цим фактом відкрили кримінальне провадження за ст. 258-3 Кримінального кодексу України. 

Як повідомлялося, у Костянтинівці затримали інформатора "ДНР", який вів у соцмережах антиукраїнську спільноту.