Як повідомив Ільченко на своїй сторінці в Facebook, гірники захопили кабінет директора, щоб вручити вимоги шахтарів власнику шахти Рінату Ахметову і губернатору Луганської області Володимиру Пристюку.
«Члени Незалежної шахтарської профспілки, розуміючи, що їх вимоги не будуть виконані, зайняли кабінет директора шахти« Червоний партизан ». Свої вимоги ми вручимо тільки власнику Рінату Ахметову і губернатору Володимиру Пристюку. Ми будемо стояти до кінця наші вимоги справедливі, просимо всіх чесних громадян нас підтримати », – наголосив Ільченко.
В першу чергу гірники вимагають скасувати наказ гендиректора ТОВ ДПЕК «Свердловантрацит» «Про зміну організаційної структури …» № 405 від 21 грудня 2012 року, який, за їхніми словами, ініціює масові звільнення і припинити примушувати працівників підприємства до підписання попереджень про звільнення.
Також шахтарі висунули вимоги щодо виплати 13-ї зарплати, введення нових тарифних ставок і окладів. Крім того шахтарі вимагають вирішити низку кадрових питань та визнати права Незалежної профспілки.
Іллєнко повідомив, що у разі ігнорування вимог, Незалежна профспілка міста Свердловська «буде змушена висунути президенту Віктору Януковичу політичні вимоги».
Також профспілка має намір звернутися за підтримкою в ПАРЄ, ОБСЄ та інші міжнародні організації і наполягатиме на спеціальному розслідуванні порушень прав людини і трудового законодавства в Україні.
21 грудня 2012 року представники Незалежної профспілки вже вривалися в кабінет директора шахти «Червоний партизан», щоб вручити перелік вимог щодо розповсюдження норм та колективного договору на членів Незалежної профспілки і надання їм рівних прав з членами Профспілки працівників вугільної промисловості.
Як повідомлялось, згідно з планами уряду кількість гірників, які будуть звільнені в результаті ліквідації неперспективних шахт у 2012-2015 роках, становитиме 8,5 тис. осіб.
Нагадаємо, у листопаді 2012 року Незалежна профспілка гірників України і Незалежна профспілка гірників Донбасу вимагали від уряду звернути належну увагу на гострі проблеми вугільної галузі. У разі ігнорування їхніг вимог, гірники обіцяли вдатися до найрішучіших дій та акцій протесту.