На Луганщині кілька бюджетних організацій “викачували” гроші з держави

6 Березня 2015, 17:34

У Луганській області СБУ виявила факти незаконного отримання бюджетних асигнувань низкою державних установ, які залишаються на окупованій території. Про це йдеться на сайті СБУ.

"Близько ста бюджетних організацій Луганщини евакуювалися звідти, почали роботу у населених пунктах, контрольованих українською владою, та отримують фінансування згідно з відповідною урядовою постановою. Однак Служба безпеки України встановила, що окремі установи перереєструвалися лише на папері, фактично залишившись у містах, які наразі контролюються бойовиками та російсько-терористичними військами. Посадовці та їхні колективи не виконують свої функції, однак вчасно отримують зарплату.

Зокрема, у грудні минулого року голова та головний бухгалтер Софіївської селищної ради міста Красний Луч надали до державної реєстраційної служби України та управління Державної казначейської служби документи про те, що начебто 30 їхніх працівників – весь колектив – переїхали до селища Біловодськ Луганської області.

На підставі цих документів із завідомо неправдивими відомостями на рахунок селищної ради надійшло понад 400 тис гривень на зарплатню, благоустрій селища, утримання дитячого садка та клубу. Утім, як встановили співробітники СБУ, сільрада не переїжджала, а дитсадок та клуб терористам непотрібні й стоять зачинені.

Слідчими Служби безпеки України розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Кримінальні провадження за такі ж правопорушення відкрито стосовно посадовців управлінь держземагентств у Антрациті та Красному Лучі. Ці установи незаконно отримали майже 600 тис грн бюджетних асигнувань.

Наразі СБУ перевіряє понад 40 державних та комунальних установ, документуються  незаконні дії, які спричинили мільйонні збитки державі.

Як відомо, на  Луганщині СБУ затримала працівника одного з районних судів регіону, який підозрюється у пособництві терористичній організації «ЛНР».

Як повідомлялося, СБУ розслідує 4 тис справ щодо тероризму та сепаратизму, у рамках цих проваджень одній тисячі осіб оголошено про підозру, а 500 осіб заарештовано.

Як зазначалося, із січня СБУ ввела в Україні посилений рівень протидії тероризму.