На Луганщині “декомунізують” 19 сіл – документ

2 Червня 2015, 17:01

Верховна Рада України подала на розгляд постанову про перейменування 19 населених пунктів Луганщини. Про це повідомила прес-служба Луганської обладміністрації.

За повідомленням, керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль звернувся до науковців Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля з проханням з’ясувати, назви яких населених пунктів на контрольованій Україною території області мають відношення до діячів комуністичного минулого. Звернення пов’язане з набранням чинності законів України про декомунізацію.

"У вказаних навчальних закладах було створено експертну комісію для розробки проекту перейменувань окремих населених пунктів Луганщини. У травні експертна комісія провела дослідницьку роботу й дійшла висновків, які виклала у проекті постанови Верховної Ради України щодо перейменування населених пунктів Луганської області. Згідно з проектом, усього на контрольованій Україною території області слід перейменувати 19 населених пунктів, названих на честь діячів комуністичного режиму. Більшості з них пропонується повернути старі історичні назви", – сказано в повідомленні.

Як відомо, чотири закони, відомі як «закони про декомунізацію» – «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» Верховна Рада ухвалила 9 квітня.

15 квітня президент Порошенко підписав даний документ. Він набув чинності 21 травня.

Нагадаємо, 13 травня Рада підтримала перейменування восьми сіл у Сумській, Хмельницькій та Львівській областях.

Зазначимо, у Києві перейменували 11 «радянських» вулиць за півроку, планується перейменування ще двадцяти.