На квартиру та авто судді-хабарника Чауса наклали арешт

1 Вересня 2016, 14:49

Солом'янський районний суд міста Києва заарештував квартиру та автомобіль затриманого на хабарі судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, однак відмовився заарештувати його земельну ділянку й авто матері. Про це йдеться в ухвалі суду від 25 серпня.

Згідно з документом, детектив Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) клопотав у суді про накладення арешту на рухоме та нерухоме майно Чауса шляхом позбавлення права на відчуження його власником або третіми особами. Зокрема, квартири у Києві, автомобілів "Subaru Legacy Outback" та "Toyota Land Cruiser Prado", а також земельної ділянки, якою користується Чаус.

За його інформацією, Чаус вживає заходи, спрямовані на відчуження вищезгаданого майна, тому що 25 липня його дружина розмістила в Інтернеті повідомлення про продаж Subaru Legacy Outback.

Суд задовольнив клопотання детектива НАБУ частково, а саме, наклав арешт на квартиру й автомобіль Subaru Legacy Outback судді Чауса, але відмовився заарештувати земельну ділянку та автомобіль Toyota Land Cruiser Prado, оскільки останній перебуває у власності матері підозрюваного.

Зауважимо, згідно з документом, детективи НАБУ встановили, що в 2015-2016 роках Чаус неодноразово вимагав хабар 100 тис. дол., а надалі 150 тис. дол. за винесення певного судового рішення. Так, 9 серпня о 17:00 Чаус зустрівся з хабародавцем біля входу в Палац підводних видів спорту в Києві.

Під час зустрічі суддя отримав поліетиленовий пакет із коштами у сумі 150 тис. доларів, потім поїхав убік озера Малинівка до садового товариства "Приозерне", на березі якого здійснив розподіл отриманих грошей.

16 серпня Голова Верховної Ради України Андрій Парубій скерував подання щодо судді Чауса на розгляд комітету з питань правової політики та правосуддя парламенту.