«Я дещо здивований і хотів би звернутися до прикордонних служб. З Ростова там їде велика делегація. Її три або чотири години тримають на кордоні. Я не бачу сенсу ніякого в цьому», – сказав він.
За його даними, на кордоні стоїть 700 осіб, які «їдуть, щоб привітатися зі своїми родичами і друзями».
«Таке середньовіччя винайшли, від якого нудить всіх. Це не «самостійність і незалежність», не незалежність. Це середньовіччя, від якого погано пахне і яке нам нав'язали … Їдеш до родичів, тебе під Бєлгородом будуть тримати, обшарювати твої валізи, і дві години під Харковом. Кому це потрібно – українцям? Не потрібно», – обурився Зюганов.
У свою чергу народний депутат, глава Донецького обкому Компартії України Микола Кравченко відзначив, що зараз українські комуністи з'ясовують, що сталося в пункті пропуску на кордоні та на якій підставі.
«Я переговорив з начальником поста цього, начальник загону взяв на себе всю відповідальність: він упевнений, що мав рацію. Я відправлю депутатський запит до прокуратури, перевіримо все, і будемо ставити питання про конкретну особу про відповідність займаній посаді», – заявив Кравченко.
Він зазначив, що за даними російської сторони, проблеми на кордоні виникли у п'ятдесяти осіб.
У той же час за даними депутата Держдуми Російської Федерації (КПРФ) Миколи Коломійцева, йдеться про групу в кількості 300 осіб. За його словами, в української сторони нібито є підозри, що вони їдуть «влаштовувати масові заворушення».
Зазначимо, на 19 серпня за ініціативою ЦК Компартії України, ЦК Комуністичної партії Російської Федерації в Донецьку заплановано Міжнародний форум «Єдність – шлях до порятунку братніх народів».
У проведенні форуму беруть участь керівники десяти братських комуністичних партій, що входять до СКП-КПРС, лідери комсомольських організацій з країн СНД, представники ветеранських, офіцерських, жіночих громадських об'єднань, майстри мистецтв, інтелігенції, представники широкої громадськості України і Росії.
Нагадаємо, нещодавно депутати від російської Держдуми обіцяли приїхати до Львова для відзначення пам’ятних дат, пов’язаних із Другою світовою війною, однак так і не зробили цього. Зазначимо, що Львів відмовляється від радянських свят і пам'ятних дат.