На кордоні України попросили захисту 15 громадян Білорусі

9 Вересня 2020, 15:56

за останній час в пунктах пропуску на державному кордоні України щодо отримання захисту звернулись 15 громадян Білорусі. Про це 9 вересня повідомляють прикордонники.

 

"Двоє дорослих (чоловік та жінка) разом з дітьми прибули в один з пунктів пропуску на українсько-білоруській ділянці кордону в межах Чернігівської області. Під час прикордонного контролю громадяни одразу звернулися до військовослужбовців ДПСУ зазначивши, що вони потребують додаткового захисту через утиски в своїй країні", – пишуть у повідомленні.

 

Зі слів чоловіка, вже певний час вони відчували утиски з боку білоруських правоохоронних органів. З країни вирішили виїхати, оскільки нещодавно проти нього, начебто, була заведена надумана кримінальна справа пов’язана з хабарництвом, йдеться у повідомленні.

 

Прикордонники пишуть, що роз'яснили іноземцям порядок звернення за захистом відповідно до українського законодавства та оформлено на в’їзд в Україну встановленим порядком. До підрозділу міграційної служби України направлено повідомлення про звернення за захистом.

 

Нагадаємо, 7 вересня стало відомо, що членкиню Координаційної ради Марію Колеснікову викрали невідомі. Жінку посадили в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку.

 

8 вересня ЗМІ поширили інформацію з посиланням на різні джерела, в т. ч. на офіційного представника Державного прикордонного комітету РБ, що в напрямку України вибули троє громадян Білорусі, які є членами Координаційної ради опозиції. Згодом українські прикордонники повідомили, що Кравцов і Роднєнков перебувають на кордоні з Україною і проходять прикордонний контроль. 

 

Марія Колеснікова Білорусь не покидала.