На Хрещатику державний прапор пронесли після червоного

9 Травня 2011, 10:35

Червоний прапор був установлений на БТР, який їхав першим.

Під час урочистої ходи "Марш Перемоги" столицею проїхали БТР, танк Т-34, автомобілі "Вілліс", ГАЗ-67 з гарматами ПТА та ЗІС-5 з гарматою ЗІС-3.

На чолі святкової колони йдуть Президент Віктор Янукович, прем’єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов.

Водночас на Бесарабській площі біля пам’ятника Леніну зібралися близько 100 представників КПУ, які планують провести окрему ходу на честь Дня Перемоги і пройти від пам’ятника Леніну до Європейської площі. Вони тримають червоні прапори, а також плакат з написом: "Комуністична партія – організатор визволення України від німецько-фашистських загарбників".

Раніше на сайті глави держави з’явилося привітання президента з нагоди Дня Перемоги.

"На нашу землю, в наші серця знову прийшло свято Перемоги, яке принесло мир на українську землю.

Щиро вітаю з цим світлим днем весь Український народ і насамперед ветеранів, які мужньо здолали вогненні фронтові дороги, чесно виконавши свій військовий та громадянський обов'язок", – сказано у привітанні.

"Ми завжди пам'ятатимемо про те, як довгі 1225 днів і ночей Україна була окупована фашистськими вандалами. Окупована, але не зломлена. Загарбана, але не поставлена на коліна", – зазначив Янукович.

Президент наголосив, що "з перших днів війни пліч-о-пліч із бойовими побратимами інших національностей українські воїни, партизани та підпільники боролися з ненависним ворогом". "У горнилі битви з фашизмом розкрилися найкращі риси захисників Батьківщини – звитяга, самопожертва та нечуваний героїзм", – заявив він.

"День Перемоги для нашого народу – свято, яке об'єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості", – сказано у привітанні.

Нагадаємо, сьогодні вранці президент Віктор Янукович також взяв участь у церемонії покладання квітів до Могили Невідомого солдата з нагоди 66-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні.