На Хмельниччині СБУ викрила завербованого ФСБ розповсюджувача антипольських листівок

11 Червня 2018, 12:50

Працівники Служби безпеки України викрили в Кам’янці-Подільському місцевого жителя, який був завербований представниками ФСБ і займався антиукраїнською пропагандою. Про це в понеділок, 11 червня, повідомила прес-служба СБУ.

 

«За завданням «кураторів» агітатор виготовляв листівки нібито від українських націоналістів із закликами до агресивних дій стосовно поляків, які проживають на території України. Вказані матеріали він отримував від «замовників» через Інтернет. Потім зловмисник поширював агітки у популярних серед іноземних туристів історичних та культурних місцях регіону», – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, оперативники зафіксували, що агітатор був адміністратором спільноти в одній із соціальних мереж, де поширювались матеріали на підтримку терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

 

Під час обшуку у помешканні агітатора СБУ виявила матеріали з антипольською та проросійською пропагандою, а також комп’ютерну техніку із доказами протиправних дій.

 

Зазначається, що правоохоронці встановили, що мешканець Кам’янець-Подільського, перебуваючи в складі вищезгаданої організації, був завербований представниками ФСБ під час періодичних виїздів до Росії.

 

Нараз відкрито кримінальне провадження за ст.110 Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, 11 червня у Чернівцях СБУ прийшла з обшуками до офісних приміщеннях громадської організації, яку підозрюють у сепаратизмі.