На Херсонщині СБУ затримала військову розвідгрупу РФ

12 Березня 2014, 11:26

«12 березня 2014 року о першій годині ночі співробітники УСБ України в Херсонській області виявили та затримали розвідгрупу Збройних сил РФ, яка проникла на територію Херсонської області з АР Крим поза пунктами контролю», – йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначають, що метою розвідгрупи було вивчення оперативної обстановки, отримання даних про передислокацію та ступінь готовності підрозділів Збройних сил України на території Херсонської області.

«Групою іноземців проводилась розвідка стосовно 3-го зенітно-ракетного дивізіону (м. Каховка), 208-ї зенітно-ракетної бригади, підрозділу 79-ї аеромобільної бригади», – йдеться у повідомленні.

Командував групою громадянин Російської Федерації, офіцер військової розвідки ЗС РФ, 1981 р.н., уродженець Рязанської області, який незаконно використовував паспорт громадянина України на ім’я Арбузова Євгена Сергійовича, 1986 р.н.

«У своєму поясненні після затримання він визнав, що збирав інформацію розвідувального характеру: координати знаходження блокпостів прикордонних військ, розташування частин підрозділів ЗС України», – повідомляють в СБУ.

СБУ розслідує цей факт у встановленому законодавством України порядку та поінформувала МЗС України відповідно до українсько-російської Консульської конвенції.

Як повідомлялось, 11 березня голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що СБУ має докази причетності російської розвідки до організації провокацій в Україні.

Так, у ніч на 11 березня працівники СБУ затримали в Донецьку громадянина Росії, який прибув до України для формування диверсійних груп.

98