На Херсонщині мешканцям Генічеська «покращили життя» відключенням води

Акценти
8 Листопада 2012, 07:17

За інформацією мерії Генічеська, заборгованість комунального підприємства за спожиту електроенергію становить 107,4 тис. грн, що стало підставою для Генічеської РЕС відключити міські свердловини від електропостачання.

Подачу води зупинено ввечері 6 листопада, при цьому подача електроенергії на очисні споруди міста не припинялася.

Мер Олександр Пінаєв звернувся до мешканців міста, заявивши, що знімає з себе юридичну і моральну відповідальність за наслідки, і звинувачує в цій ситуації більшість у міській раді.

За словами Пінаєва, депутати, які представляють у міськраді Партію регіонів, не ухвалили рішення про розподіл коштів міського бюджету на погашення боргу підприємства водного господарства за електроенергію.

«Виконком міської ради вжив заходів щодо забезпечення надходження коштів до міського бюджету за рахунок яких фінансується робота систем водопостачання і водовідведення. На даний час у бюджеті в наявності 1 млн. 192 тис. грн, але вже більше чотирьох місяців депутатами міської ради за вказівкою керівництва Генічеської райдержадміністрації протиправно не ухвалюється рішення про розподіл коштів для фінансування робіт і заходів необхідних для життєзабезпечення міста, фінансової підтримки комунальних підприємств міста, зокрема підприємства водопостачання», – зазначив Пінаєв.

Мер попросив жителів міста з питання водопостачання звертатися до депутатів міськради. Крім того, він надіслав термінову телеграму президенту Віктору Януковичу, в якій звинуватив депутатів міськради від Партії регіонів у навмисному блокуванні виділення коштів КП "Генічеське ВУВКГ", за прямою вказівкою голови РДА Сейтумера Німетуллаєва, а також попросив сприяти у вирішенні цього питання.

Заступник голови райдержадміністрації Андрій Євстратов назвав заяву Пінаєва абсурдною.

"Пінаєв постійно перекладає відповідальність на інших, звинувачуючи депутатів, адміністрацію, але тільки не себе. Я розмовляв з новим начальником РЕС. Той повідомив, що Пінаєв, знаючи про загрозу відключення, навіть не зв'язувався з ним. І переміщень у розрахунку за електроенергію не видно. Такий мер не має права керувати містом", – повідомив Євстратов. 7 листопада відбулося екстрене засідання районної надзвичайної комісії з приводу відсутності водопостачання Генічеська. Після нього, голова Генічеської РДА зв'язався з головою правління "Херсонобленерго" Ігорем Сафроновим і домовився про відновлення енергозабезпечення міських свердловин.

Як запевнили в РДА, найближчим часом водопостачання Генічеська буде відновлене. Населення Генічеська на початок 2012 року становило більш як 21 тис. осіб.

Як повідомлялось, у Житомирі виконком міськради прийняв рішення призупинити гаряче водопостачання мешканцям міста для економії коштів місцевого бюджету

Подачу горячої води призупинили до настання морозів і відновлять її, коли вночі температура впаде хоча б до -5º.

Нагадаємо, 31 жовтня за вказівкою уряду 30 жовтня компанія «Тернопільміськгаз» частково припинила подачу газу в місто Тернопіль. Мер обласного центру Сергій Надал не виключив, що такми чином уряд помстився мешканцям міста за підтримку опозиції на виборах.

90