На Харківщині правозахисника заарештували за відеозйомку відкритого судового засідання

17 Листопада 2016, 19:41

У Вовчанську заарештували правозахисника і члена Громадської ради при Головному управлінні Харківської області Максима Корнієнка за відеозйомку відкритого судового засідання. Про це повідомляє Mediaport.

За інформацією видання, 14 листопада Корнієнко був присутній на відкритому засіданні Вовчанського районного суду і знімав процес на камеру мобільного телефона. Суддя Ірина Уханьова заборонила йому знімати і викликала поліцію, яка запросила правозахисника до райвідділу. Корнієнко відмовився, за що його заарештували.

Максим Корнієнко

Проти Корнієнка порушили адміністративну справу за ст. 185 КУпАП — «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції». Розглядала справу також Уханьова.

За вироком суду, правозахисник був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення і засуджений до 15 діб адміністративного арешту.

Читайте також: На Харківщині під час переатестації звільнили 5% поліцейських

Як повідомила у мережі Facebook подруга засудженого Ярослава Манченко, правоохоронці застосовували до правозахисника фізичне насилля. Також йому відмовили у наданні медичної допомоги та у побаченні з родичами.

Нагадаємо, що згідно з чинним законом «Про забезпечення права на справедливий суд» на фото- та відеозйомку відкритого судового процесу обмежень немає. Дозвіл суду потрібний лише на трансляцію.