На Харківщині ліквідували канал фінансування терористів

30 Березня 2015, 16:39

На Харківщині Служба безпеки України спільно з прокуратурою Харківської області виявила та ліквідувала канал фінансування терористичних організацій так званих "ДНР" та "ЛНР", організований лідером "Оплоту" Євгеном Жиліним. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

СБу встановила, що фінансування здійснювалося через дві харківські комерційні структури, що входять до підконтрольного Жиліну конвертаційного центру. Кошти, призначені для фінансування терористів, перераховувалися на адресу юридичних та фізичних осіб, які знаходяться на території Російської Федерації, а готівка нелегально перевозилася через державний кордон України до РФ. У подальшому гроші потрапляли до Ростовської області, а звідти через контрольовану терористами ділянку українсько-російського кордону  – ватажкам так званих "ДНР" та "ЛНР".

Згіідно з повідомленням, спільників Жиліна затримали під час спроби переміщення грошей через державний кордон України до РФ. Вказані кошти кількома днями раніше були незаконно переведені у готівку за допомогою зазначених комерційних структур. 

СБУ розпочала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Усім членам групи повідомлено про підозру у вчиненні вказаного злочину.

"У зв’язку з переховуванням Жиліна від органів слідства на території Російської Федерації 30 березня його оголошено у розшук з метою доставлення до суду для обрання запобіжного заходу", – сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, лідер харківського «Оплоту» Євген Жилін утік з України ще в лютому 2014 року.

Крім того, 30 березня екс-мер Слов’янська Неля Штепа повідомила, що має документи про фінансування бойовиків.