На останній сесії сільської ради депутати прийняли рішення про виділення земельних ділянок, де сотка коштує $10-20 тисяч, десяткам жителям Одеси, Краматорська або Києва.
Відтак, біля місцевого клубу зібрались півтори сотні селян. Протестуючі стверджують, що землю виділили спеціально не для життя, а для бізнесу. І це при тому, обурюються селяни, що місцеві собі землю марно просять роками.
Тим часом, у сільраді запевняють, що селяни збурилися дарма, тому що заповідну землю чужинцям, начебто, ніхто й не збирався віддавати. Однак, попри те, що просять недозволене, не розглянути їхні заяви в сільраді також не могли.
Як стверджує Василина Стуфурак, секретар сільської ради селище Татарів, згідно із законом чиновники приймають заяви від усіх, але на сесії депутати вирішують – надати чи ні.
При цьому, у Національному парку підтвердили, що частину їхніх земель можуть віддати селу. Зокрема, 5 гектарів, на які вже написали заяви з десяток українців із різних областей, можуть визнати такими, що не мають заповідної цінності.
На останньому зібранні місцевих обранців рішення про виділення землі не приймали, але люди мають намір контролювати всі "земельні" рішення сільради, і вимагають від керівництва села відзвітуватися за вже роздане.
Як повідомлялось, у жовтні в Дніпопетровську жертви земельної афери заблокували рух транспорту.
Експерти вважають, що відсутність в Україні цивілізованої законодавчої бази сприяла створенню середовищу олігархів, які зацікавлені у правовому хаосі на ринку землі
Нагадаємо, 20 листопада Верховна Рада продовжила дію мораторію на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 року . Продовження мораторію підтримали 269 депутатів.
До цього на ранковому засіданні Рада відмовилась встановити новий мораторій на продаж землі.
Досі в Україні діяв мораторій на продаж сільгоспземель до 1 січня 2013 року.
4 жовтня набув чинності закон про Земельний банк, який Рада ухвалила ввечері 6 вересня.
Раніше представники опозицію попереджали, що влада готує найбільшу аферу з продажем землі.