«Зокрема єпископи Мелхітської Греко-Католицької церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії Преосвященний Владка Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду Високопреосвященний Владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-КатолицькоїЦеркви. Завершить процесію облачений в архієрейські ризи новообраний Предстоятель Церкви Владика Святослав», – йдеться в повідомленні прес-служби.
У Хрестопоклінну неділю, 27 березня, о 9.45 чин уведення на престол новообраного Глави УГКЦ Владики Святослава (Шевчука) розпочнеться Хресною ходою. Процесія, очолювана хрестом і хоругвами, рушить від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до головного храму греко-католиків – Патріаршого собору Воскресіння Христового.
О 10.00 новообраний Глава Церкви зійде на архієрейський амвон («кафедру» у центрі храму). Після цього секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) виголосить Синодальні рішення про вибори Предстоятеля церкви.
Далі під спів «Аксіос!» (з грецької – «гідний», виголошується зокрема при рукопокладанні) один з архиєреїв подасть новому Главі церкви предстоятельський омофор, а інший – другу панагію (енкольпіон). Предстоятель одягне ці елементи перед богослужінням, оскільки в УГКЦ, згідно традиції, предстоятельський омофор з п’ятьма нашивками та дві панагії (панагія і енкольпіон) носить лиш Київський Митрополит.
Наступним моментом чину інтронізації буде вручення новому Главі церкви митри, а відтак – нового жезлу. Символ прийняття нової влади і нових повноважень майбутній Першоієрарх Церкви отримає з рук Архієпископа Львівського Ігоря (Возьняка), який до звершення інтронізації виконує обов’язки Адміністратора УГКЦ. Напередодні, після оголошення про вибір Глави Церкви, Блаженніший Любомир (Гузар) вже передав Владиці Святославові (Шевчуку) літургійні відзнаки Верховного Архиєпископа – енкольпіон (медальйон з образом Ісуса Христа), панагію та хрест, в яких колишній Глава Церкви упродовж минулого десятиліття служив Літургії.
Своє Предстоятельське служіння Владика Святослав розпочне Молитвою входження на первосвятительський престол. Її було укладено на основі молитви єпископів при входженні на свою кафедру з рукописного архиєратикона Бачинського. Після цього пролунає запроваджена у часи Патріарха Йосифа (Сліпого) «Молитва за Патріарха».
Центральним літургійним моментом інтронізації, за візантійською традицією, є обряд посадження на горне сідалище, яке здійснюється після «Трисвятого». Після співу «Хресту твоєму…» відбудеться діалог між дияконом та Предстоятелем, і Владика Святослав піде до горного сідалища, де митрополити та найстарші єпископи тричі посаджуватимуть його на первосвятительський престіл Отця і Глави УГКЦ, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Митрополита Київського, єпископа Кам’янця-Подільського.
Після цього Блаженніший Святослав виголосить своє перше патріарше слово. В кінці Літургії Василія Великого у храмі звучатимуть слова привітання та многаліття.
Нагадаємо, 25 березня, Папа Римський Бенедикт XVI офіційно затвердив новим главою УГКЦ обраного Синодом владику Святослава Шевчука.
Виборчий Синод Єпископів УГКЦ розпочався 21 березня у Львові-Брюховичах, Участь у роботі Виборчого Синоду взяло 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії).