За попередньою інформацією витоку радіації не було. Пожежу гасять військовослужбовці Сил самооборони Японії.
Після цього інциденту з’явилась інформація про аварійну зупинку двох енергоблоків АЕС eпрефектурі Фукусима.
Як повідомила японська телекомпанія NHK реакторні зони обох енергоблоків охолоджують за допомогою резервних джерел, які працюють на дизельному паливі. Даних про небезпеку витоку радіації не надходило. Крім того у Токіо на атомній електростанції вийшла з ладу система охолодження реактора.
Робота АЕС на сейсмоактивних островах Японського архіпелагу призупиняється в автоматичному режимі при вступі сигналу про початок підземних поштовхів.
Прем'єр-міністр Японії Наото Канн заявив про те що витоку радіації на атомних електростанціях в Японії в результаті землетрусу не сталося.
У Японії працюють 55 ядерних реакторів АЕС, які виробляють близько 30% електрики в країні. До 2040 року планується довести долю атомних електростанцій в загальному обсязі джерел електроенергії до 40%.
Як повідомлялось, землетрус магнітудою 8,9 балів стався 11 березня на північному сході Японії. Його епіцентр знаходився в 373 кілометрах на північний схід від Токіо. Незабаром в тому ж районі сталося ще декілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0, епіцентр одного з них знаходився всього в 67 кілометрах від Токіо. Магнітуда найсильнішого афтершоку склала 7,1. Землетрус викликав сильне цунамі, у ряді районів висота приливної хвилі перевищила десять метрів.
Зараз влада Японії уточнює інформацію про жертви і потерпілих в результаті розгулу стихії в різних районах країни. Поки відомо про 32 загиблих і десятках зниклих безвісти.
Попередження про цунамі оголошене не тільки в Японії, а й у ряді інших країн Тихоокеанського регіону, зокрема в Росії: на Сахаліні і Курильських островах.