Раніше інформацію про те, що в реакторі падає рівень води для охолодження, підтвердив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкио Эдано. Оператор «Фукусіми-1» – компанія Tokyo Electric Power вирішила почати подачу в резервуар реактора морської води, проте на даний час не повідомляється чи увінчалася ця спроба успіхом.
У цілому із зони навколо АЕС евакуйовано близько 80 тис. чоловік. Вони приєдналися до 450 тис. місцевих жителів, вивезених з північного сходу Японії після того, як на регіон обрушився землетрус і цунамі.
Як повідомлялось, 14 березня на третьому реакторі АЕС «Фукусіма-1» стався другий вибух. Як вважають фахівці комітету забезпечення безпеки міністерства економіки Японії, це вибухнув водень, що скупчився під дахом реактора.
Сам реактор і його захисна оболонка не пошкоджені, повідомив генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано на екстреній прес-конференції.
Учені спростовують чутки про те, що наслідки аварії на АЕС «Фукусима-1», викликаній землетрусом, можуть бути небезпечніші, ніж катастрофа в Чорнобилі. Після вибуху на Чорнобильській АЕС небезпечні речовини практично відразу потрапили в атмосферу тоді як на японській електростанції діє система консервації радіоактивних елементів.
Проте прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав ситуацію на станції «тривожній» а загальний стан в країні охарактеризував як «найсуворішу кризу з часів Другої світової війни».
Перший вибух на «Фукусіма-1», система охолодження якої була порушена в результаті землетрусу 11 березня, відбувся в минулу суботу, була зруйнована дах першого енергоблока.
Нагадаємо, в Японії 11 березня 2011г. сталася серія землетрусів, магнітуда найбільш сильного склала 9,0.