На голову Миколаївської облради подали до суду за російську мову

30 Червня 2012, 09:03

За інформацією прес-служби, Ільченко в своєму позові вказує, що в інтерв'ю, яке прозвучало в ефірі радіостанції «Ера» 5 червня, ведучий ставив запитання Дятлову українською мовою, а Дятлов відповідав російською й не повторював їх українською. Тим самим, нібито, Дятлов порушив право Ільченка на отримання інформації українською мовою.

Ільченко вимагає зобов'язати голову облради утримуватися від використання російської мови «не одночасно з українською», а також надати йому інтерв'ю, що прозвучало в ефірі радіостанції «Ера», в перекладі українською мовою.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо цього позову, Дятлов зазначив, що готовий до будь-якого рішення суду, «якщо це зніме проблему російської мови в Миколаєві».

Голова Миколаївської облради підкреслив, що вільно говорить як українською, так і російською мовами, а коли в область приїжджають іноземні делегації, то спілкується з ними англійською.

«Подібні позови сьогодні роз'єднують країну, – сказав Дятлов. – Я не згоден із Ільченком з однієї простої причини: ми не повинні шукати те, що нас роз'єднує. Давайте вільно говорити тими мовами, які нам зрозумілі, які сприймає суспільство, щоб у нас не виникало жодних проблем. Я вважаю, що у нас достатньо інших питань, якими треба займатися».

Позов розглядатиме Миколаївський окружний адміністративний суд. Незабаром буде призначено дату засідання.

Нагадаємо, у 2010 році Ленінський районний суд Миколаєва за позовом Ільченка виніс рішення, яким заборонив міському голові Миколаєва Володимиру Чайці використовувати в своїх публічних виступах будь-яку мову, окрім української.