Інженери намагалися зупинити витік ще з березня, коли АЕС постраждала внаслідок землетрусу та цунамі.
Для цього застосовували найрізноманітніші засоби – від цементу до газет, але тривалий час це не допомагало. Через витік рівень радіації у морській воді перевищив норму у тисячі разів.
Зупинити витік вдалося за допомогою так званого «рідкого скла».
Очікують, що тепер рівень радіації на тихоокеанському узбережжі впаде. Утім, попри успіх японських інженерів певну кількість радіоактивної води ще виллють море. Але йдеться про воду з порівняно низьким рівнем радіоактивності. Воду виливатимуть через те, що бракує ємності для її зберігання.
«Ситуація все ще неконтрольована у повній мірі», – зазначає аналітик компанії «IHS Global Insight»Томас Грідер.
Працівники на АЕС намагаються відновити нормальну роботу охолоджувальної системи. Поки цього не сталося, вони змушені закачувати воду ззовні, щоби охолодити реактори.
Японія закликає інші країни стримано ставитися до радіаційної загрози. Втім, у досліджених у вівторок зразках води, якою охолоджували реактор №2, рівень радіації у 5 мільйонів разів перевищує допустиму норму.
Компанія-оператор аварійної АЕС вже розпочала грошові виплати тим, хто постраждав унаслідок аварії на АЕС.
Мешканці одного з міст відмовилися від цих грошей та звернулися до прем'єр-міністра Японії.
«Ми усвідомлювали ризики, ми жили поруч з TEPCO більше 40 років, і весь цей час ми цілком вірили у міф про абсолютну безпечність атомних станцій», – заяаляє мер Томіоки Кацуя Ендо.
Він звернувся до глави японського уряду з проханням про компенсації та підтримку у працевлаштуванні, поселенні та навчанні десятків тисяч людей, які змушені були евакуюватися через ситуацію на АЕС.
Раніше повідомлялося, що роботи щодо запобігання безконтрольному розповсюдженню радіації на аварійній атомній електростанції "Фукусіма-1" в Японії можуть зайняти ще декілька місяців.