Як зазначив її представник, "надзвичайно високий рівень радіації в 4 тисячі мілізіверт на годину зафіксований на першому поверсі будинку 1-го реактора станції".
У ТЕРСО вважають, що різкий стрибок радіації "ймовірно пов'язаний з викидом пари з пошкодженої труби в системі, пов'язаної з нижньою камерою підтримки тиску в реакторі, і витоком з цього відсіку води, температура якої перевищує 50 градусів".
Такі дані, пояснили в компанії, були зібрані американським роботом, спрямованим в будівлю енергоблоку в минулу п'ятницю.
Там же напередодні деякий час перебували 9 робочих, які встановили прилад для вимірювання тиску всередині реактора. При цьому, зауважили в ТЕРСО, "максимальна доза опромінення групи техніків склала близько 4 мілізіверт".
Норма, встановлена японською владою для учасників аварійних операцій на атомних об'єктах, становить 250 мілізіверт на рік. Нормальним для людини є опромінення в 1 мілізіверт на рік.
Зараз, підкреслюють в ТЕРСО, "жодних робіт у будівлі енергоблоку не планується і ситуація там ретельно вивчається, у тому числі із застосуванням промислових роботів".
Висока радіація, вважають експерти, може ускладнити екстрені роботи ліквідаторів з ремонту устаткування та відкачки радіоактивної води з нижніх приміщень АЕС.
При цьому в самій ТЕРСО заявляють, що ситуація в будівлі 1-го блоку серйозно не вплине на хід намічених на найближчі місяці спільних операцій з блокування витоків, охолоджування реакторів і створення умов для їх переведення в режим "холодної зупинки".
За попередніми даними, на демонтаж АЕС "Фукусіма-1" та виплату компенсації місцевим жителям, евакуйованим з її зони радіусом 20 кілометрів, знадобиться до 20 трлн єн (245 млрд доларів).