На Форумі ОБСЄ вперше винесли питання про ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні

27 Травня 2020, 21:32

Ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні вперше винесли на обговорення Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ 27 травня. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ

 

Доповідачем від України на заході був постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

 

Він наголосив на триваючих порушеннях Росією основоположних принципів та норм ОБСЄ та міжнародного права. Держава-агресор продовжує незаконну окупацію Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, що супроводжується зростаючою мілітаризацією півострова та прилеглих територіальних вод. 

 

Представник України зазначив, що Росія під надуманими приводами перешкоджає судноплавству в Азово-Чорноморському регіоні, що є брутальним порушенням норм міжнародного морського права. Триває інтенсивна мілітаризація Азовського моря. 

 

"Партнери України чітко наголосили, що активізація військової діяльності НАТО у Чорному морі є прямим наслідком агресії Росії проти Грузії та України. Вони запевнили українську та грузинську сторони у намірі продовжувати тісну співпрацю", – йдеться у повідомленні. 

 

Нагадаємо, 15 лютого співробітники прикордонного управління ФСБ РФ по Криму заявили про затримання судна з чотирма громадянами України на борту, які нібито не мали при собі документів.