На економічному форумі в Польщі намагалися знайти варіанти вирішення україно-російського конфлікту

6 Вересня 2018, 18:51

На 28му економічному форумі у Польщі намагалися знайти варіанти вирішення україно-російського конфлікту. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Так, керівник білоруського Центру стратегічних та зовнішньополітичних досліджень Арсєній Сівіцкій Брак вважає, що вирішенню конфлікту заважає брак політичної волі з боку Кремля, зокрема, щодо введення миротворців на українсько-російський кордон.

 

За його словами, ще одною проблемою є брак ресурсів з боку ООН, адже така місія потребує близько 25 тисяч осіб персоналу.

 

Водночас представник РФ Боріс Гусєлєтов у традиційному ключі намагався переконати у необхідності пошуку так званого "компромісу", звинувачуючи при цьому українську та американську сторони у "відсутності бажання вирішити конфлікт".

 

У свою чергу, український політолог Олег Саакян відзначив, що для вирішення конфлікту немає сторони з якою треба домовлятися. Адже мова йде не про класичних сепаратистів, які сталять перед собою політичні цілі, а про контрольовані терористичні сили, підживлені Росією.

 

Крім того, він експерт відкинув тезу, що чинній українській владі вигідно продовження конфлікту. Так, Саакян підкреслив, що єдиними зацікавленими є проросійські сили, які вже активізувалися.

 

Також голова Всеукраїнської асоціації переселенців Руслан Калінін зауважив, що конфлікт зрежисований та спонсорований РФ, і в реальності, попри будь-які заперечення, Україна воює саме з РФ, яка постачає озброєння та боєприпаси.

 

На його думку, українська влада програла інформаційну війну та неналежним чином працює з переселенцями. Тому влада має робити більше для попередження поширення проросійських настроїв на контрольованих Україною територією.