На Донеччині затримали агента Гіркіна

8 Листопада 2014, 19:24

Працівники СБУ затримали 41-річного громадянина України, мешканця Донеччини з позивним «Радуга», який передава інформацію про задіяних в АТО українських військових терористам та представникам російських спецслужб. Про це 8 листопада повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

Слідчі встановили, що у квітні затриманий брав участь у блокуванні військових складів з озброєнням ЗС України, розташованих у м. Артемівськ Донецької області, та в організації незаконного референдуму.

Як з'ясувалося, зловмисника завербував ватажок терористів Ігорь Гіркін («Стрєлок») у травні. Після цього «Радуга» отримав від терористів завдання збирати і передавати бойовикам дані про дислокацію та переміщення підрозділів ЗС України. Зібрані дані він передавав бойовику незаконного збройного формування «СМЕРШ», керівнику так званої військової поліції «ДНР» на прізвисько «Нос».

У серпні «Нос» організував зустріч «Радуги» зі працівниками ФСБ біля російського кордону, під час якої вони обмінялися розвідувальною інформацією щодо українських військових, задіяних у АТО. У подальшому обмін інформацією відбувався через мережу Інтернет.

Нагадаємо, раніше запорізькі правоохоронці викрили та затримали членів організованого злочинного угруповання, які налагодили канал постачання зброї із зони АТО та подальшого її збуту в регіони України та сусідні країни.