На Донеччині викрили фальшивомонетників, що друкували підроблені гривні

29 Липня 2015, 11:56

Правоохоронці на Донеччині встановили чотирьох жителів Маріуполя, які на території області займалися виготовленням та збутом фальшивих гривневих банкнот. Про це інформує ГУМВС України в Донецькій області.

До злочинного угрупування входили троє чоловіків та одна жінка.

Безпосереднім виготовленням купюр займався 34-річний організатор групи, який раніше був засуджений за вчинення розбійного нападу та провів 7 років у тюрмі.Решта учасників групи забезпечували збут «грошових партій». Встановлено, що підроблені гривні фальшивомонетники збували й за межами Донеччини.

Документуючи діяльність групи, правоохоронці провели кілька оперативних закупівель.За 2 тисячі гривень оперативники під прикриттям придбали у фальшивомонетників 5 тисяч фальшивих гривень (25 тисяч підроблених грошових купюр номіналом 200 гривень).

Купюри було направлено на експертизу, яка підтвердила, що вони є підробленими банкнотами національної валюти України. Під час оперативної закупівлі наступної партії банкнот – 10 тисяч підроблених гривень, зловмисники були затримані.

Лабораторію по виготовленню грошей було виявлено в гаражі одного з учасників злочинної групи. «Вилучено сканер, 2 кліше для нанесення водяних знаків, папір, художні пензлі та інші розхідні матеріали для виготовлення підроблених грошових купюр. Крім того, були проведені обшукові заходи за місцем мешкання всіх учасників групи. У фігурантів вилучені готові «підробки», а також аркуші паперу формату А-4 із нанесеним на них зображенням грошових купюр номіналом 200 гривень», – коментує Вадим Філашкін, заступник начальника Управління протидії злочинності в сфері економіки ГУМВС України в Донецькій області.

Фігурантам оголошено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 «Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів» Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.