На Донеччині прокуратура направила до суду обвинувачення проти шістьох інформаторів терористів, двоє з яких – росіяни

29 Жовтня 2015, 12:26

Прокуратура ‪Донецької області завершила досудове розслідування відносно шістьох інформаторів терористів. Про це повідомила прес-служба прокуратури.

За повідомленням, вони обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Слідство встановило. що чоловік та дружина – громадяни Російської Федерації передавали учасникам Республіканської гвардії терористичної організації «ДНР», за допомогою програми голосового спілкування «Zello», інформацію щодо чисельності, розташування та переміщення військової техніки Збройних сил України та інших військових формувань України, задіяних у проведенні Антитерористичної операції.

"Усвідомлюючи, що для більш ефективного інформування терористів та повного збору інформації, а також охоплення більших територій, де переміщується військова техніка та військовослужбовці, необхідно залучення додаткових сил, подружжя вирішило залучити до своїх лав ще кількох осіб. Таким чином до інформаторів приєднались ще 4 чоловіків, які є жителями не тільки Донецької, але й Запорізької областей. Всі вони складали деталізовані дані, які в подальшому використовувались терористами для артилерійських та збройних обстрілів місць дислокації ЗСУ", – йдеться в повідомленні.

На теперішній час ‪обвинувальний акт відносно шістьох ‪‎інформаторів ‪‎скеровано до ‪суду для розгляду по суті. Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомлялося, у Костянтинівці СБУ затримала організатора інформаторської мережі терористів "Панкрата".

Перед тим на Донеччині затримали екс-ДАІшника, який працював інформатором бойовика на прізвисько "Сержант".