На Донеччині двох міліціонерів засудили за тортури

28 Грудня 2011, 07:13

Згідно з повідомленням, під час дослідчої перевірки за заявою про крадіжку двоє правоохоронців проводили опитування мешканця м. Сніжне. При проведенні опитування міліціонери примушували громадянина до надання свідомо неправдивих свідчень, що викривали його у скоєнні зазначеної крадіжки. Діставши відмову, працівники міліції почали ображати чоловіка і застосовувати до нього фізичну силу, тим самим принижуючи його честь і гідність. Так і не одержавши потрібних свідчень, потерпілого відпустили.

Як повідомив начальник відділу участі прокурорів у розгляді справ Апеляційним судом Донецької області Фелікс Кашарський, за даним фактом прокуратурою було порушено кримінальну справу за ч.2 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень) і ч.2 ст.127 (тортури) Кримінального кодексу України.

«Міський суд Сніжного засудив колишніх міліціонерів до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах України строком на 3 роки. Також суд ухвалив рішення стягнути із засуджених на користь потерпілого 20 тис. грн. в рахунок відшкодування заподіяної моральної шкоди», – повідомив Кашарський.

Він також відзначив, що постановою судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Донецької області вирок суду першої інстанції було залишено без змін.

Нагадаємо, нещодавно у Києві затримали п'ятьох міліціонерів за підозрою у катуванні. Пізніше їх відпустили.