Батьки нагадали, що зараз вони відстоюють свою позицію в судах, і дії міськради щодо закриття даних шкіл призупинено постановою Донецького апеляційного суду. Однак, за їхніми словами, всі ці три школи, всупереч закону, не ведуть підготовку до нового навчального року.
Крім того, 16 серпня на підприємствах міста, де працюють батьки учнів цих навчальних закладів, від керівництва почали надходити погрози на їхню адресу.
За словами батьків, вони отримують погрози з боку свого начальства, працюючи на різних підприємствах – у міських медичних установах, дитячих садочках, на шахтах, у міськводоканалі, міськтепломережі.
«На роботі чинять тиск на батьків. Керівники кажуть, щоб ми забирали документи дітей зі своїх шкіл, що закриваються, і несли їх туди, куди велить нам влада. Нам сказали, що у разі непокори ми і зарплати не побачимо, і роботи втратимо, і рекомендації у нас будуть такі, що потім ніде нас на роботу не візьмуть», – поскаржилися батьки. Вони пояснили, що «директора шкіл, які закриваються, здавали відомості до міськвиконкому про те, де працюють батьки учнів».
«Ми не очікували, що влада піде на це. Учителі не хочуть іти з шкіл, і батьки пішли у суди, тому вони ось таким чином вирішили добити нас… Але батьки вже назад не підуть», – сказали співрозмовники.
При цьому вони додали, що мають намір звертатися з цього приводу до прокуратури. «Ми вже сказали начальнику управління освіти Макіївської міськради Ірині Лях про те, що якщо міськрада і райдержадміністрації не припинять такі дії, то будуть колективні заяви у прокуратуру», – заявили батьки учнів Макіївських шкіл №№ 3, 27 і 100.
Як повідомлялося, 9 серпня начальник управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Юрій Соловйов, коментуючи подальшу долю шкіл №№ 3; 100 і 27 у Макіївці і школи №111 у Донецьку, законність ліквідації яких оскаржується у судах, заявив, що у випадку визнання судами незаконності закриття учбових закладів, вони відкриються і функціонуватимуть у новому навчальному році.
Проте начальник обласного управління освіти не зміг відповісти на питання про те, чому і куди з цих шкіл були передчасно вивезені шкільні меблі і шкільне майно, хоча навіть, виходячи з рішень міськрад про закриття шкіл, дані учбові заклади повинні були працювати до 1 вересня 2011 року.
Крім того, суди ухвалили призупинити дію рішень міськрад про ліквідацію учбових закладів до закінчення судових розглядів.
Нагадаємо, у Донецькій області в 2011 році планувалося закриття 26 загальноосвітніх шкіл. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття учбових закладів відбуватиметься згідно з розробленою «Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання».
Ліквідація учбових закладів у регіоні супроводжується акціями протесту батьків учнів та громадськості.