На Донбасі знаходяться більше двох тисяч кадрових російських військових – ОБСЄ

12 Листопада 2020, 09:39

Росія порушує принципи ОБСЄ, оскільки загальне управління окупаційними збройними формуваннями на Донбасі здійснюють понад дві тисячі військовослужбовців збройних сил Росії. Про це повідомила іноземним дипломатам делегація України в ОБСЄ, передає "Укрінформ".

 

У заяві йдеться про те, що на сьогодні в тимчасово окупованих районах Донбасу, в підрозділах тилу та бойового забезпечення як військові радники та інструктори знаходяться 2100 військовослужбовців збройних сил Росії, а також 40 одиниць озброєння і військової техніки штатних підрозділів ЗС Росії.

 

У ОБСЄ наголошують, що Росія продовжує активно забезпечувати свої сили на Донбасі озброєнням, боєприпасами та пально-мастильними матеріалами через непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону. Таким чином Росія порушує основні принципи ОБСЄ, закріплені в Гельсінському прикінцевому акті, щодо суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності кордонів. Українські дипломати закликали СММ ОБСЄ вивчити ці факти та дати їм об'єктивну оцінку.

 

Нагадаємо, що на Донбасі протягом минулої доби, 11 листопада, збройні формування Російської Федерації та її найманці три рази порушили домовленості Тристоронньої контактної групи, унаслідок чого поранення отримав один український військовий.