На Донбасі зафіксовано нову російську зброю – Оліфер

22 Серпня 2018, 21:23
Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську заявила про використання бойовиками російських підривних пристроїв "Охота".  Про це у середу, 22 серпня, повідомила у Facebook речниця учасника групи Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
 

"Предметом особливого обурення українських представників стало виявлення на Донбасі мін, яких ніколи не було в Україні – йдеться про комплект "Охота", чиє встановлення потребує високої фахової підготовки", – написала вона.

 

За її словами, цей пристрій використовується всупереч усім міжнародним конвенціям щодо застосування протипіхотних мін, адже він вбиває та ранить десятки людей.

 

Крім того, 10 серпня СММ ОБСЄ вперше зафіксувала наявність в ОРДЛО одразу 4 різних систем радіоелектронної боротьби виробництва РФ – «Леєр», «Красуха», «Биліна», «Репелент-1». Ці та інші докази присутності в ОРДЛО українська сторона порушила під час роботи у Мінську перед представниками РФ.

 

Нагадаємо, 21 серпня, російська сторона та зокрема омбудсмен РФ Татьяна Москалькова відкинули пропозицію обговорити у Мінську ініціативу України передачі РФ 36 її громадян в обмін на політв‘язнів Кремля.