Російська агресія на сході України привела до загибелі щонайменше 2500 мирних жителів. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України з посиланням на дані ООН.
«Особливе значення цього дня для України обумовлено гуманітарними наслідками російської агресії. За підрахунками ООН, впродовж майже трьох років військових дій РФ на Донбасі загинули щонайменше 2 500 мирних громадян України; від 7 000 до 9 000 були поранені. Війна продовжує забирати та калічити людські життя: лише у першому півріччі цього року її жертвами стали понад 400 цивільних осіб, що на 60% більше, ніж за такий же період 2016 року», – йдеться у заяві МЗС із приводу відзначення Міжнародного дня гуманітарної допомоги.
«Триваючі порушення режиму припинення вогню, наявність значних замінованих площ становить загрозу життю для майже 800 тис. українців, які проживають поряд із лінією зіткнення. Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ регулярно фіксує численні випадки розташування контрольованими Росією незаконними збройними формуваннями військових позицій, озброєння та військової техніки у населених районах, захоплення об’єктів приватної власності та адміністративних приміщень, зокрема шкіл, дитячих садків та лікарень», – додали в МЗС.
Крім того, повідомляється, що майже 1,6 млн громадян – або близько 4% всього населення України – змушені були залишити свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами. За даними ООН, понад 3,8 млн українців по обидва боки лінії зіткнення потребують гуманітарної допомоги.
«В оприлюдненому у 2017 році тематичному звіті «Складне становище цивільного населення, яке постраждало від конфлікту на сході України» СММ ОБСЄ відзначає, що обмеження проросійськими ватажками доступу міжнародних гуманітарних організацій до окупованої території ускладнює доставку гуманітарної допомоги та захист цивільного населення. Серйозне занепокоєння викликає практика відправки російських т.зв. «гуманітарних конвоїв» на підконтрольну бойовикам частину Донбасу з порушенням українського законодавства та міжнародного права. У цьому зв’язку вимагаємо від Росії як держави-агресора та окупанта неухильного виконання гуманітарних аспектів Мінських домовленостей, зокрема забезпечити безперешкодний доступ, зберігання та розподіл гуманітарної допомоги», – наголошується у заяві.
У дипломатичному відомстві подякували за вагому допомогу, яку організації системи ООН, Міжнародний Комітет Червоного Хреста та міжнародні неурядові організації надають для вирішення гуманітарних проблем на окупованих територіях.
Нагадаємо, із 1 січня 2017 року місія ОБСЄ підтвердила 350 жертв серед цивільного населення, з яких 65 загиблих і 285 поранених.