На Донбасі Росія використовує найманців із понад 30 країн – Мамедов

7 Вересня 2020, 18:31

Громадяни понад 30 держав є учасниками незаконних збройних формувань Росії на Донбасі, найбільша кількість з Іспанії, Сербії, Молдови та Франції. Про це заявив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв'ю інтернет-виданню "Радіо Свобода", оприлюдненому в понеділок, 7 вересня.

 

"Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі понад 100 іноземних громадян у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті на Донбасі проти України. Географія країн походження найманців дуже різноманітна і складає понад 30 держав, серед яких Франція, Чехія і навіть Чилі. Найбільша їхня кількість наразі з Іспанії та Сербії – по 27 осіб, Молдови – 26, Франції – 20", – повідомив Мамедов.

 

За його інформацією, з 2014 року дотепер іноземні найманці перебували в складі різних підрозділів НЗФ, підконтрольних Росії.

 

"Наприклад, у так званому 14-му батальйоні територіальної оборони "Призрак", що відрізняється своєю жорстокістю", – зазначив заступник генпрокурора.

 

Водночас Мамедов сказав, що на цьому етапі розслідування розголошення імен можливих його фігурантів може негативно вплинути на розкриття злочинів.

 

"Водночас про деяких із цих осіб вже повідомляли ЗМІ, у тому числі французькі, в контексті їхньої участі в подіях на Донбасі. Наприклад, медіа писали про ультраправу організацію "Континентальна єдність", що займається організацією участі французьких "добровольців" у НЗФ РФ. Один із засновників цієї організації Віктор Лента часто дає інтерв’ю, розповідаючи про свою безпосередню участь у збройному конфлікті на території України", – наголосив Мамедов.

 

Крім того, в Офісі генпрокурора відомо, що на території Російської Федерації створено спеціальні навчальні центри, де здійснюють вербування, фінансування і навчання найманців "із метою використання у збройному конфлікті на території Донецької та Луганської областей України".

 

Як повідомлялося, Україна розцінює обстріли на Донбасі з боку збройних формувань Російської Федерації в неділю як два окремі випадки й вимагає від РФ втрутитися у ситуацію та вплинути на провокаційну поведінку бойовиків.