На Донбас зайшов черговий «гумконвой» з Росії – ОБСЄ

14 Листопада 2019, 18:00

У четвер, 14 листопада, на непідконтрольну Україні територію Донбасу прибув черговий незаконний російський «гуманітарний конвой». Про це йдеться у звіті Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» та «Донецьк».

 

Як зазначається, конвой складався з 14 авто: машину супроводу та 13 цивільних вантажівок. З 13 вантажівок лише на двох був напис «Гуманітарна допомога від Російської Федерації».

 

 «14 листопада о 06:45 (за московським часом) 89-й російський конвой прибув до пункту пропуску «Донецьк». Загалом прикордонники та митники РФ перевірили 14 транспортних засобів перед тим, як вони проїхали на територію України», – йдеться у звіті.

 

Три українські прикордонники та два митники спостерігали за своїми російськими колегами; вони також здійснили візуальне спостереження за транспортними засобами ззовні.

 

Усі 14 авто повернулися до Росії о 13:07 того ж дня.

 

Нагадаємо, 17 жовтня  36 вантажівок так званого «гумконвою» прослідували з Росії на Донбас через пункти пропуску «Матвєєв Курган» та «Донецьк». У вантажівках начебто перевозили дитячі харчові набори. У Росії заявили, що одна з колон вантажівок прямує в Донецьк, а інша – в Луганськ.

 

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України надіслало РФ ноту протесту.