На Донбас заїхав російський “гумконвой” із зіпсованими консервами та невідомими книгами

19 Лютого 2016, 12:20

Сьогодні, 19 лютого, російська сторона в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового (49-го), так званого, «гуманітарного конвою» при в’їзді на Донбас. Про це повідомила Держприкордонслужба.

Як зазначається, 101 автомобіль проїхав на територію України з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства. Українські прикордонники лише спостерігали, без виконання контрольних функцій. Усі вантажівки були завантажені лише на третину.

«Особливістю цього «гумконвою» стала невідповідність характеру вантажу до зазначеного у ноті МЗС РФ. Зокрема, не були зазначені книги невідомого змісту, промислові електростанції та генератори, будівельні електроінструменти. Ще однією особливістю було те, що м’ясні та рибні консерви виявилися простроченими, оскільки їх термін придатності зазначався 2 роки, а дата виготовлення – 2012 рік. На коробках із м’ясними тушонками також було нанесено маркування «хрупкий груз, не переворачивать». Крім того, російська сторона відмовилась надавати інформацію про зміст книг, які перевозилися», – повідомили прикордонники.

Як відомо, партію перших "гуманітарних КамАЗів" Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року.

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок.

Раніше президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.