На Донбас приїхала “гуманітарна допомога” з РФ – ОБСЄ

23 Грудня 2017, 12:58

Місія ОБСЄ зафіксувала на окупованому Донбасі кілька колон вантажівок c написом "Гуманітарна допомога від РФ". Про це йдеться у звіті місії від 22 грудня.

Колону у складі 16 тентованих вантажiвок помітили 21 грудня близько 8:55 на околиці Луганська, а самих спостерігачів не пустили на територію комплексу для огляду.

"Коли спостерігачі спробували пройти на територію комплексу, два озброєних члени "ЛНР" в одязі, на якій був напис "міліція ЛНР" російською мовою, не пропустили їх, заявивши, що доступ СММ буде надано лише з дозволу інших членів "ЛНР", – йдеться у заяві ОБСЄ. 

5 машин були з військовими номерними знаками РФ, решта – з цивільними номерними знаками Росії. Колонну супроводжували 3 авто з увімкненими синіми проблисковими маячками, а також 3 автомобілі біло-синього кольору і машина швидкої допомоги.

Спостерігачі бачили, що одна з вантажівок з цивільними номерними знаками РФ на білому тлі відокремилася від колони і поїхала у північно-західному напрямку. Пізніше, за спостереженнями Місії, колона заїхала на територію комплексу на вул.Даргомижського, 4а, на південній околиці Луганська.

Нагадаємо, що 27 липня Росія з грубими порушеннями завезла на Донбас 67-й "гуманітарний конвой".

Партію перших «гуманітарних КамАЗів» Росія відправила в Україну 22 серпня 2014 року. 

У РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок. Крім того, президент України Петро Порошенко зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.