На Дніпропетровщині заборонили перевезення гуманітарки без міжнародного нагляду

21 Грудня 2014, 15:28

У Дніпропетровській області заборонили переміщення гуманітарних вантажів на окуповану бойовиками територію без контролю їхньої доставки з боку міжнародних організацій. Таке рішення ухвалили на нараді при ГУ МВС на Дніпропетровщині.

Нарада відбулася за участі народного депутата Юрія Берези, який є екс-комбатом «Дніпро – 1», чинного командира полку, представників батальйону «Донбас» та ОБСЄ. Також, на нараду було запрошено членів фонду Ріната Ахметова, проте, вони проігнорували захід.

На нараді було ухвалено рішення більше не пропускати жодні гуманітарні вантажі на території, підконтрольні бойовикам до того, як буде забезпечений контроль їх доставки з боку міжнародних організацій, а також пред’явлено звітність «за кожен кілограм» розданої гуманітарки.

Наразі рішення ухвалено на рівні області, проте невдовзі такі самі наради мають пройти в Запоріжжі та Харкові.

При цьому у полку «Дніпро – 1» підкреслили, що за весь час роботи на непідконтрольних Україні територіях, фонд Ахметова жодного разу не допоміг полоненим військовим.

Нардеп та екс-комбат «Донбасу» Семен Семенченко на сторінці у мережі Facebook повідомив, що бійці АТО знову заборонили проїзд вантажу від фонду Ріната Ахметова.

Як відомо, раніше комбат “Дніпра-1” Валентин Манько пригрозив не пропускати до контрольованого терористами Донецька фури з продовольством, доки бойовики не виконуватимуть домовленості про звільнення заручників.

Нагадаємо, батальйон "Донбас", полк "Дніпро" та "Правий сектор" оголосили про початок операції з "вилову" так званих “гуманітарних” вантажів, які незаконно вторгаються в Україну з Росії. За словами комбата “Донбасу”, відрізавши бойовиків від постачання з Росії, українські військові змусять їх виконувати укладені раніше домовленості про припинення вогню та звільнення заручників.

Як повідомлялося, Росія регулярно відправляє в Україну так звані "гуманітарні вантажі", незважаючи на відсутність погодження з офіційним Києвом. Зокрема, протягом останніх кількох місяців в Україну надійшли вже дев'ять таких конвоїв. За даними РНБО, таким чином в Україну проникають російські військові, бойовики-найманці, озброєння, пальне для терористів тощо. У зв'язку з цим Україна вже надіслала ноту протесту РФ.