На поліпшення матеріальної бази для розвитку петриківського розпису за рік мають витратити 1,2 мільйонів гривень з обласного бюджету та 376 тисяч гривень із бюджету Петриківського району.
У планах – ремонт музею корифея розпису Федора Панка, переобладнання районного будинку культури в Петриківці, поліпшення матеріальної бази шкіл, де вчать розпису тощо. Також анонсований міжнародний проект «Петриківський розпис і народні промисли Азербайджану» та участь художників петриківського розпису в ярмарку в Польщі.
Крім того, нещодавно на сесії обласної ради була ухвалена «Програма збереження і розвитку об’єктів культурної та природної спадщини», що передбачає виділення 10 мільйонів гривень на створення та роботу Центру петриківського розпису у Дніпропетровську.
2013 року в ЮНЕСКО присвоїли петриківському розписові статус нематеріальної культурної спадщини. Петриківка стала першим представником від України, який отримав такий статус. Тим часом, майстри запевняють, що підвищення статусу розпису пов’язане з певними труднощами: якщо туристи з-за кордону почнуть їздити до Петриківки на екскурсії, вони будуть розчаровані, бо належної інфраструктури селище не має.