На “Чонгарі” зібралися кілометрові черги автомобілів із боку Криму

9 Серпня 2016, 23:15

Люди, як виїжджають з окупованого Криму на материкову Україну через пункт пропуску в Джанкої («Чонгар»), скаржаться на кілометрові черги з боку півострова. Про це повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на очевидців.

Згідно з повідомленням, очевидець, який перетинав кордон, розповів, що на півострові у пункту пропуску – черга із сотень машин. Чоловік повідомив, що йому довелося залишити своє авто, щоб швидше покинути Крим.

При цьому причини колапсу на адмінкордоні пасажирам не пояснюють. Одна з пасажирок розповіла, що в Криму їй довелося чекати майже 4 години, а на материковій частині України очікування тривало не більше години, оформлення на пункті пропуску відбулося швидше.

Зазначимо, увечері 9 серпня на КПВВ «Чонгар» пропуск здійснюється в обидва напрямки, а навпроти КПВВ «Каланчак» рух повністю заблокований.  На "Чаплинці" здійснюється пропуск лише тих, хто прямує на тимчасово окупований півострів.

Нагадаємо, пропускні операції з боку окупаційної влади на адмінмежі з Кримом навпроти КПВВ «Чонгар» було зупинено 7 серпня зранку. Однак того ж дня пропуск було відновлено.

У деяких районах тимчасово окупованого Криму у неділю, 7 серпня почали встановлювати блокпости за участю російських співробітників ДІБДР і автоматників. Зокрема, блокпости були встановлені аж до Сімферополя.

Крім того, в Кримській правозахисній групі повідомили, що через Керч до окупованого Криму завезли колони військової техніки Російської Федерації.

8 серпня стало відомо, що в Україні підвищили рівень загрози у зв'язку з діями Росії на окупованому півострові Крим.