На Чонгарі офіційно відкрили нову телевежу

17 Березня 2017, 14:10

У п'ятницю, 17 березня, на адміністративній межі з  Кримом, офіційно відкрили телекомунікаційну вежу, яка транслюватиме українські теле- і радіо програми на північні райони окупованого півострова. Про це повідомила прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій у Twitter.

"Завершено будівництво 150–метрової вежі в с. Чонгар. Сьогодні розпочнеться мовлення на територію деяких районів Херсонської області та Криму", – йдеться у повідомленні.

Висота новозбудованої вежі сягає 150 метрів, максимальний радіус поширення радіосигналу – 120-130 км, впевнений прийом – до 80 км. 

Як повідомлялося, так званий міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку анексованого Росією Криму Дмитро Полонський заявив, що українське мовлення на територію Криму буде припинено. За його словами, "влада" Криму має достатньо технічних засобів для глушіння "не дозволеного російським законодавством" телерадіомовлення.

Однак член Нацради Сергій Костинський запевнив, що окупантам не вдасться заглушити українське мовлення, що здійснюватиметься з нової телекомунікаційної вежі.

Нагадаємо, Національна рада з питань телебачення й радіомовлення замовила прорахунок телевізійної частоти для цифрового наземного мовлення стандарту DVB-T2 з Чонгара на територію анексованого Росією Криму. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Нацради 1 грудня.

2 грудня на Чонгарі був закладений перший блок телерадіовежі, яка забезпечить мовлення на територію Херсонської області та Криму.