На Чернігівщині знищили плантацію сортової коноплі на 1,5 млн грн

23 Серпня 2015, 21:00

У селі Паливода під Ніжином, що на Чернігівщині на території приватного господарства виявили та знищили плантацію сортових конопель вартістю 1,5 млн грн.. Про це повідомили у прес-службі МВС.

«Масштабні парники на одній з присадибних ділянок мали звичайний вигляд. Їх власник вже декілька років поспіль займався вирощуванням городини, принаймні, так він розповідав сусідам. Та коли навколо ділянки з’явився високий паркан з колючим дротом, це викликало підвищену цікавість у односельців, а згодом і у правоохоронців», – йдеться у повідомленні.

В рамках кримінального провадження правоохоронці провели санкціонований обшук господарства, власником якого виявився житель Ніжина.

«У наркотеплиці розміром 50х8 м росли 240 кущів ретельно доглянутих сортових конопель. Рослини були прополені, підв’язані мотузками, деякі з них сягали трьох метрів заввишки. Поруч з парником знаходилася зрошувальна система, з допомогою якої господар поливав коноплі», – додали у тексті.

Нарковмісні рослини міліціонери вилучили та знищили, а їх зразки відправили на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Чернігівській області.

«За цінами «чорного ринку» вилучені наркотичні засоби могли б принести прибуток своєму власникові в сумі близько півтора мільйона гривень», – йдеться у повідомленні.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 310 (незаконний посів або вирощування снодійного маку чи конопель) Кримінального кодексу. Подібні дії караються штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Також в одному з підсобних приміщень господарства правоохоронці знайшли та вилучили вже висушені 33 стебла коноплі. Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за статтею 309 Кримінального кодексу (незаконне зберігання наркотичних засобів).