На Черкащині жорстоко побили голову сільради, який виступив проти будівництва птахоферми

22 Грудня 2015, 21:41

Голову Яснозірської сільради Черкаської області Василя Ткаченка жорстоко побили приміщенні сільської ради. Про це повідомляє Національний екологічний центр України.

Згідно з повідомлення, у селі цей напад пов’язують з фактом, що Ткаченко активно виступав проти будівництва “Нашою Рябою” (компанією “Миронівський хлібопродукт” Юрія Косюка) на території села величезної птахоферми, яка є об’єктом підвищеної екологічної небезпеки.

За словами свідків, двоє кремезних чоловіків, невідомих у селі, зайшли в обідній час до приміщення сільської ради та почали цілеспрямовано бити голову сільради.

Зараз Ткаченко притомний і перебуває на обстеженні в лікарні з черепно-мозковою травмою та сильно ушкодженим обличчям. На місці побиття працює слідчо-оперативна група поліції.

Депутати сільської ради Яснозір’я єдиним поясненням нападу на голову вважають його жорстку позицію проти будівництва гігантської птахофабрики на території Яснозір’я та навколишніх сіл.

Повідомляється, що «Наша Ряба» виявила бажання будувати бригади для вирощування курей біля села вперше в 2003 році. Однак місцева громада виступила проти. У 2014 тому “Наша Ряба” знову заговорила про птахокомлекс. Більше того, всупереч негативному рішенню сільської ради, “Наша Ряба” вже почала знімати ґрунт та завезла будматеріали.

Дивіться також: Через постійне забруднення водойм, скоро українці питимуть воду з фосфатами, — екологи

“Компанія планувала поставити біля села 9 комплексів загальним поголів’ям 1.8 мільйонів курчат одноразового утримання. Будь-яка птахоферма більше 85 тисяч голів – це вже об’єкт підвищеної екологічної небезпеки. А інвестор запропонував виробництво, яке перевищує цей поріг майже у 20 разів”, – розповіла експертка з охорони навколишнього середовища Національного екологічного центру України Наталія Коломієць.

Тоді селяни заблокували будмайданчик, скликали збори села і ще раз проголосували проти, а сільрада на сесії прийняла повторне рішення – не надавати згоди на розміщення майданчиків.

Василь Ткаченко був серед активних противників виробництва в районі. На цьому тижні був запланований його виступ на громадських зборах щодо пташників у селі Кумейки, де також планується будівництво.

Нагадаємо, що це вже не перший випадок побиття активістів, які виступають проти будівництва птахоферм “Нашою Рябою”. Миронівський хлібопродукт зараз активно розширюється та будує нові потужності по всій Україні. Напади на активістів вже здійснювалися в місті Ладижин Вінницькій області. У жовтні цього року побито громадського діяча і правозахисника Андрія Скакодуба, в листопаді – активіста Володимира Сухопару. В обох випадках активісти пов’язували напади невідомих із своєю позицією проти будівництва птахокомплексів.