Зокрема, міліція викрила та ліквідувала «конвертаційний центр», через який пройшло близько 1 млрд грн, а бюджет недорахувався близько 150 млн грн.
Під час розслідування цієї справи слідчі вийшли на низку підприємств, які користувалися послугами конвертаторів. Серед них були і бюджетні установи.
Так, посадові особи ПАТ «Уманьавтодор», виконуючи ремонтно-будівельні роботи автодоріг на території Черкаської області за бюджетні кошти, замість того, щоб витрачати державні гроші на якісний ремонт доріг, «конвертували» їх до власних кишень.
Читайте також: Ремонт доріг по-українськи: покращення для обраних за народні гроші
«Посадовці завищували обсяг та вартість виконаних робіт шляхом оформлення псевдооперацій і в подальшому «конвертували» безготівкові кошти в готівку через «конверт» за рахунок проведення фіктивних операцій по закупівлі товарів, робіт чи послуг у спеціально створених для цього фіктивних підприємств», – йдеться у повідомленні.
Наразі проти службових осіб ПАТ «Уманьавтодор» відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Попередньо встановлено, що вони завдали державі збитків в розмірі 34 млн. гривень.
Як повідомлялось, нещодавно ген прокурор Віктор Пшонка повідомив, що за зловживання під час ремон доріг минулого року порушено 25 кримінальних справ, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 105 кримінальних правопорушень, а сума збитків, завданних дорожниками, складає майже 114 мільйонів гривень»,
Нагадаємо, у травні 2012 року прокуратура Черкаської області порушила кримінальну справу проти посадових осіб ДП «Черкаський облавтодор» ДАК «Автомобільні дороги України» за підозрою в завищенні вартості ремонту дороги «Київ-Знам'янка» на 891 тис. гривень.
Читайте також: За ремонт кілометра дороги чиновники платять "своїм фірмам" до 9 млн бюджетних гривень