На Буковині вводять особливий режим – продуктові та АЗС не працюватимуть на вихідних

10 Квітня 2020, 11:13

У рамках карантину через COVID-19 у Чернівецькій області на вихідні вводиться особливий режим: продуктові магазини та АЗС будуть зачинені. Про це розповів у Facebook очільник Чернівецької ОДА Сергій Осачук у четвер, 9 квітня.

 

У четвер відбулося засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій, на якому ухвалили рішення, що з суботи, 11 квітня, 13:00 до понеділка, 13 квітня, 6:00 запроваджується особливий режим.

 

«На наступних вихідних з 13:00 не будуть працювати жодні магазини, і продуктові також. Автозаправні станції будуть працювати виключно для медичних служб, служби порятунку та національної поліції», – сказав Осачук.

 

Він зазначив, що такі заходи необхідні, аби у мешканців області «не виникало жодної спокуси вийти в суботу або в неділю з дому».

 

 

Напередодні повідомлялося, що у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях можуть ввести комендантську годину у зв’язку з COVID-19. 

 

В Україні станом на 9:00 10 квітня зафіксовано 2203 випадки COVID-19. Найбільше випадків – на Буковині (366 випадків).

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку з COVID-19 в Україні оголосили тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що карантин може бути продовжений до початку травня.